Stan wyjątkowy w Republice Czeskiej – zasady podróżowania

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej od poniedziałku 5 października, godzina 00:00, w całych Czechach zacznie obowiązywać stan wyjątkowy, który będzie trwać 30 dni. UWAGA! Nie ma to bezpośredniego wpływu na zasady ruchu granicznego. Wjazd z Polski do Czech odbywa się na dotychczasowych zasadach bez dodatkowych obostrzeń, testowania czy kwarantanny.

Podróżni z Polski mogą nadal swobodnie podróżować do Republiki Czeskiej. Oznacza to możliwość wjazdu do Czech, a także odbywania podróży tranzytowych przez terytorium tego kraju. Z uwagi na rosnący poziom zachorowań prosimy o zachowanie rozwagi przy planowaniu  podróży, zachowanie szczególnej ostrożności, a także rozważenie odłożenia wyjazdu w czasie do momentu poprawienia się sytuacji epidemicznej w Czechach.

Planując wizytę w Czechach należy pamiętać, że w okresie stanu wyjątkowego zabronione będą imprezy masowe z udziałem powyżej 10 osób w przestrzeniach zamkniętych i ponad 20 osób w plenerze, z wyłączeniem domowników. Zabronione będą również koncerty, spektakle teatralne oraz inne przedstawienia artystyczne i uroczystości, w których dominuje śpiew. W przedstawieniach teatralnych, filmowych i innych, w których się nie śpiewa może uczestniczyć do 500 widzów, zaś w wydarzeniach sportowych bez kibiców może uczestniczyć do 130 osób. W placówkach gastronomicznych przy jednym stole może siedzieć maksymalnie 6 osób.

Źródło: gov.pl

 

Share

Zobacz inne

Leave a Comment