Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Kamiennej Górze

W Kamiennej Górze powstaje pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu “e-Sudety”.

Zainstalowane urządzenie będzie stacją o normalnej mocy, która ładuje samochody prądem zmiennym 2 x 11 kW. Ze stacji będzie można korzystać bezpłatnie. Autorem projektu jest agencja Link PR. Urządzenie zostanie zainstalowane na parkingu przy Sądzie Rejonowym w Kamiennej Górze.

Projekt “e-Sudety” powstał na bazie przeprowadzonego pilotażowego projektu e-Kotlina Kłodzka, zrealizowanego w Lądku-Zdroju pod patronatem m.in. Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Projekt “e-Sudety” zakłada zbudowanie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych w regionie Sudetów, upowszechnianie pojazdów niskoemisyjnych, działania edukacyjne oraz promocyjne w kierunku podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców i turystów. Istotne jest także podejmowanie odważnych decyzji przez samorządy w kierunku rozwoju nowych technologii.

Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu “e-Sudety”

Budowa infrastruktury stacji ładowania na terenie Sudetów pozwoli na swobodne przemieszczanie się samochodami elektrycznymi w tym regionie. Realizacja projektu będzie stanowiła wzorzec dla innych obszarów – w trosce o środowisko naturalne w kierunku zmniejszania poziomu spalin oraz redukcję hałasu.

Pierwszą stacją zrealizowaną w ramach projektu e-Sudety była stacja ładowania samochodów elektrycznych w Lądku-Zdroju.

Info: Link PR

Share

Zobacz również

2 Thoughts to “Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Kamiennej Górze”

  1. […] artykułyWyremontowana szkoła w Lubawce czeka na uczniówSun+Dead zagrali w Kamiennej GórzeStacja ładowania samochodów elektrycznych w Kamiennej GórzeNarodowe Czytanie w LubawceDewastacja urządzeń na skateparku w LubawceNie zatrzymał się do […]

  2. […] Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu “e-Sudety”, o czym informowaliśmy wcześniej. […]

Leave a Reply