Stachursky i Myslovitz w Lubawce

Dnia 14 lipca 2018 roku w Lubawce odbędzie się koncert zespołu Myslovitz.

Zespół Myslovitz został założony w 1992 w Mysłowicach przez Artura Rojka, Wojciecha Powagę, Jacka Kuderskiego oraz Wojciecha Kuderskiego.
Rok 2012 otworzył zupełnie nowy rozdział w historii zespołu. Myslovitz rozstał się z Arturem Rojkiem. Pozostali członkowie zespołu podjęli decyzję o kontynuowaniu kariery pod szyldem Myslovitz. Rozpoczęły się również poszukiwania nowego wokalisty. Spośród kilkunastu kandydatów został wybrany Michał Kowalonek, znany dotychczas przede wszystkim z zespołu Snowman. W kwietniu 2018 roku zespół podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Michałem Kowalonkiem. Obecnie rolę wokalisty pełni Łukasz Lańczyk – muzyk koncertowy. Obecny skład zespołu tworzą:
Wojciech (Wojtek) Powaga – gitara
Przemysław (Przemek) Myszor – gitara, instrumenty klawiszowe
Jacek Kuderski – gitara basowa
Wojciech (Wojtek, „Lala”) Kuderski – perkusja

Dnia 15 lipca 2018 roku w Lubawce odbędzie się koncert Stachurskyego.

Stachursky (Jacek Władysław Łaszczok-Stachursky) to wykonawca muzyki z pogranicza gatunków pop i dance. Od 2015 nagrywa piosenki głównie w nurcie disco polo oraz często występuje na festiwalach poświęconych temu gatunkowi muzyki. W tym właśnie roku nawiązał współpracę z polskim DJ-em BBX, nagrywając z nim piosenki, m.in. “Kieliszki” i “ESSA”. Współpracował też z zespołem discopolowym Basta, z którym w 2016 stworzył piosenkę “8 sekund”. W 2018 powstał najnowszy kawałek artysty “Szampan i truskawki”.

Powyższe koncerty odbędą się w ramach Święta Miasta Lubawka. Poniżej prezentujemy oficjalny plakat z programem. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem medialnym. Relację z koncertów zaprezentujemy na naszym portalu.Share

Zobacz inne

Leave a Comment