Sprawcy zabójstwa w Lubaniu aresztowani

19 marca 2020 roku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu miejscowy  Sąd Rejonowy tymczasowo aresztował trzech podejrzanych o zabójstwo mężczyzny w Lubaniu.

Do zbrodni doszło w nocy z 15 na 16 marca 2020 roku w jednym z mieszkań na terenie Lubania. Wówczas Piotr M., Patryk M. i Paweł M. dopuścili się zabójstwa Krzysztofa S. Zbrodnia miała bardzo brutalny przebieg. Pokrzywdzony był bity pięściami po twarzy i głowie oraz kopany po całym ciele. Sprawcy uderzali go także metalowym prętem. Jeden z napastników przy użyciu noża zadał pokrzywdzonemu rany twarzy, inny skakał ofierze po klatce piersiowej. Następnie sprawcy pozostawili konającego pokrzywdzonego w mieszkaniu, gdzie na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Po zatrzymaniu podejrzanych i doprowadzeniu ich do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu przedstawiono im zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Po przesłuchaniach podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do Sądu skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Zbrodnia zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem zagrożona jest karą od 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawcy to mieszkańcy Lubania w wieku od 21 do 38 lat.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Więcej komunikatów w tagach prokuratura.

Zdjęcie ilustracyjne

Share

Zobacz inne

Leave a Comment