Sprawcy przestępstw z Kamiennej Góry aresztowani!

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze miejscowy Sąd Rejonowy zastosował areszty tymczasowe wobec trzech sprawców przestępstw na terenie Kamiennej Góry.

Adrianowi B. przedstawiono zarzuty łącznie 7 przestępstw. Podejrzany w maju 2019 roku będąc pod wpływem środków odurzających znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką wyzywając ją słowami obelżywymi oraz bijąc po całym ciele i szarpiąc. Ponadto w lutym 2020 roku kilkakrotnie groził matce oraz innemu pokrzywdzonemu pobiciem oraz pozbawieniem życia. 24-latek zniszczył także drzwi mieszkania, w którym przebywała jego matka, powodując straty w wysokości ponad 500 złotych. W lutym 2020 roku Adrian B. dopuścił się także włamania do jednego z mieszkań na terenie Kamiennej Góry, skąd zabrał pieniądze i biżuterię o łącznej wartości ponad 1300 złotych.

Podejrzany działał w warunkach recydywy, w związku z czym, za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Kierując wniosek o tymczasowe aresztowanie Prokuratura wskazywała między innymi na obawę, że pozostając na wolności Adrian B. może spełnić swoje groźby.

Sąd uwzględnił wniosek o 3-miesieczny areszt.

Aresztowany został również Grzegorz W. Mieszkaniec Kamiennej Góry znęcał się psychicznie nad swoją 87-letnią matką. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał i poniżał pokrzywdzoną.

Mężczyzna był już wcześniej skazany za znęcanie się nad matką na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności. Po opuszczeniu zakładu karnego na początku kwietnia bieżącego roku, ponownie zaczął znęcać się nad pokrzywdzoną.

52-latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzut znęcania się w warunkach recydywy. Następnie, prokuratura skierowała skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania.

Grozi mu kara do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Aresztowano również mieszkańca Kamiennej Góry, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze Policji ujawnili przy nim łącznie ponad 200 gramów ziela konopi innych niż włókniste. Ponadto ustalono, że Michał M. sprzedawał narkotyk innym osobom.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz ich odpłatnego udzielania. 23-latek został następnie tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Więcej komunikatów w tagach prokuratura.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment