Sprawcy pobicia zatrzymani

24-letnia wałbrzyszanka, która wraz z innymi osobami w minioną środę późnym wieczorem przy pl. Powstańców Warszawy w Wałbrzychu pobiła 43-letniego mężczyznę, wpadła w ręce policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy bezpośrednio po zdarzeniu. Następnego dnia nad ranem prowadzący dalsze czynności funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali dwoje kolejnych podejrzanych w tej sprawie. Kobiety w wieku 24 lat oraz 25-letni mężczyzna staną teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło 13 marca po godzinie 21:00 w dzielnicy Nowe Miasto. Najpierw pomiędzy trojgiem znajomych, a 43-letnim mężczyzną doszło do utarczki słownej. Jedna z kobiet kierowała w stosunku do wałbrzyszanina nawet groźby karalne. Następnie troje sprawców wspólnie i w porozumieniu kopiąc nogami oraz uderzając rękoma po całym ciele pobiło pokrzywdzonego mężczyznę. W wyniku zdarzenia 43-latek doznał poważnych obrażeń głowy i został odwieziony do szpitala. Na szczęście jednak jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Podjęte przez funkcjonariuszy prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu działania pozwoliły na zatrzymanie pierwszej z podejrzanych – 24-latki – bezpośrednio po zgłoszeniu. Kolejnych dwoje sprawców wpadło w ręce policjantów drugiego komisariatu następnego dnia około godziny 7:00 w mieszkaniu przy ul. Młynarskiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze o pomoc musieli poprosić wałbrzyskich strażaków, gdyż 24-latka i 25-latek zabarykadowali się w miejscu zamieszkania i dobrowolnie nie chcieli otworzyć drzwi.

Podejrzani odpowiedzą teraz za pobicie, które mogło narazić człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a jedna z 24-latek także za kierowania grób karalnych w stosunku do pokrzywdzonego. Wszystkim grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Źródło:
Policja Wałbrzych
sierż. szt. Marcin Świeży

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment