Sprawca zniszczenia mienia w sklepie zoologicznym zatrzymany

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 06 czerwca br. w bezpośrednim pościgu dokonali zatrzymania sprawcy zniszczenia mienia w sklepie zoologicznym. 36 – latek po wybiciu szyby i uszkodzeniu klatki, w której znajdowały się papugi, uciekł w stronę centrum miasta. Odpowie teraz przed sądem za spowodowanie zniszczenia mienia.

W dniu 06 czerwca br. funkcjonariusze Wydziału Prewencji otrzymali zgłoszenie, o zniszczeniu mienia w sklepie zoologicznym w Kamiennej Górze przez nieznanego mężczyznę, który wyrywając drzwiczki w klatce z papugami, rozbił dodatkowo szybę zabezpieczającą tą klatkę. Policjanci, na podstawie posiadanego rysopisu sprawcy, w wyniku szybko podjętych czynności, dokonali na terenie miasta, zatrzymania 36 – letniego mężczyzny. Nie zaprzeczał on, że chwilę wcześniej dopuści się opisanego czynu. Wręcz przeciwnie twierdził, iż tak bardzo kocha ptaki, że jego zdaniem powinny być wolne. Uszkadzając mienie, a dodatkowo wypuszczając 2 ptaki, które wyfrunęły ze sklepu, 36 – latek spowodował straty na kwotę 700 zł. Mężczyzna w chwili popełnianego czyny był wulgarny i agresywny. Jak się okazało miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze przewieźli go do tutejszej Jednostki, a następnie osadzili w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia oraz wyjaśnienia.

Obecnie 36 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry odpowie za zniszczenie mienia przed sądem, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment