Sprawca usiłowania rozboju i kradzieży pieniędzy zatrzymany

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dn. 01 lipca br. zatrzymali 41 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry podejrzewanego o usiłowanie dokonania rozboju na swojej byłej konkubinie oraz kradzieży pieniędzy w kwocie 1 tys. zł na jej szkodę. O jego karze zadecyduje teraz sąd.

W  dn. 01 lipca br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze został powiadomiony o zdarzeniu, do którego doszło w jednym z kantorów na terenie miasta Kamienna Góra. Z uzyskanych informacji wynikało, iż mężczyzna używając przemocy w stosunku do kobiety usiłował wyrwać jej pieni, które trzymała w ręku, przy czym popychając ją, szarpał za jej odzież wierzchnią.

W wyniku natychmiastowo podjętych czynności funkcjonariusze kamiennogórskiej policji zatrzymali 41 – latka jeszcze na miejscu zdarzenia. W związku z czynem, jaki popełnił został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie został osadzony do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Następnie kryminalni, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili mu dwa zarzuty dotyczące usiłowania dokonania rozboju na swojej 40 – letniej partnerce oraz kradzieży, na jej szkodę pieniędzy w kwocie 1 tys. zł, do której doszło kilka dni wcześniej. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i następnie w trakcie przesłuchania go w charakterze podejrzanego, złożył obszerne wyjaśnienia w tej sprawie.

Policjanci odzyskali skradzione pieniądze, a Prokurator zastosował w stosunku do 41 – latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, do którego musi się stosować dwa razy w tygodniu oraz zakazu zbliżania do swojej partnerki na odległość nie mniejszą niż 100 metrów oraz zakaz kontaktowania się z nią. Po tych czynnościach mężczyzna został zwolniony, a o jego karze łącznej zadecyduje teraz sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz