Sprawca oszustw metodą “na policjanta” zatrzymany

W dniu 15 stycznia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej w Legnicy, w wyniku intensywnej pracy operacyjnej, zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Legnicy 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o dokonanie 11 stycznia br. w Kamiennej Górze oszustwa metodą „na policjanta”, na szkodę 55-letniej kamiennogórzanki. Przypominamy, że kobieta w wyniku tego przestępstwa straciła ponad 30 tys. zł, o czym informowaliśmy tutaj.

Ponadto mężczyzna podejrzewany był o usiłowanie dokonania w 12 stycznia br. podobnego oszustwa w Jeżowie Sudeckim. W tym przypadku rozmówczyni zorientowała się, że dzwoniący do niej mężczyzna podszywa się pod policjanta i powiadomiła niezwłocznie Policję. Mundurowi w toku dalszych czynności zabezpieczyli pojazd należący do mężczyzny, który służył do popełnienia przestępstwa.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty, do których się on przyznał. W dniu 16 stycznia br. Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, na wniosek kamiennogórskich policjantów, zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment