Sprawca licznych przestępstw przeciwko mieniu zatrzymany

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali sprawcę licznych przestępstw przeciwko mieniu, tj. zniszczeń mienia, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, których to 24 – latek dopuścił się na terenie gminy.

W dniu 18 lipca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej policji, na podstawie wcześniejszej pracy operacyjnej, zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry, który w ostatnim czasie na terenie gminy Kamienna Góra popełnił wiele przestępstw przeciwko mieniu, tj. zniszczeń mienia, kradzieży a także kradzieży z włamaniem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił następnie na przedstawienie 24 – latkowi zarzutu dotyczącego zniszczenia mienia w jednym z kamiennogórskich sklepów. Następnie w trakcie dalszych czynności procesowych z jego udziałem, przyznał się on do popełnienia jeszcze co najmniej dziewięciu innych przestępstwach, których dokonywał na terenie miasta.

Biorąc pod uwagę fakt, iż czyny popełnione przez 24 – latka są tymi z kategorii najbardziej uciążliwych przestępstw w odczuciu mieszkańców, należy wskazać, iż zatrzymanie go przyczyniło się bezsprzecznie do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej.
Sam sprawca nie kwestionował swojej winy. Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, mężczyzna ten w trakcie składanych wyjaśnień oświadczył, że wie, że źle zrobił, a jego działanie zwykle wynikało z faktu, iż znajdował się w chwili popełniania czynu, pod wpływem alkoholu.

Za zniszczenia mienia, tak jak i za kradzież sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku kradzieży z włamaniem sąd wobec sprawcy może orzec nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply