Sprawca kradzieży z włamaniem, paserzy i kobieta z narkotykami

Sprawca kradzieży z włamaniem, paserzy i kobieta z narkotykami zatrzymani przez lubawskich policjantów.

Policjanci Komisariatu Policji w Lubawce odzyskali część utraconych przedmiotów, w tym odznaczenia wojenne, sprzęt elektroniczny, a nawet kolekcjonerską szablę.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Lubawce prowadzili postępowanie związane z kradzieżą z włamaniem do jednego z budynków na terenie gminy Lubawka, do którego doszło na przełomie listopada i grudnia 2022 roku.

Na początku stycznia wykonywane czynności doprowadziły policjantów do wytypowania dwóch osób, które w swoich mieszkaniach mogą mieć skradzione przedmioty. Mundurowi podczas prowadzonych przeszukań u dwóch mieszkańców gminy Lubawka odnaleźli wiele fantów. Były to m.in. klasery ze znaczkami, aparaty fotograficzne, odznaczenia wojenne, telewizor. Wartość odzyskanych przedmiotów to co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych i przedstawiono im zarzut związany z paserstwem, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialności nie uniknie również dziewczyna jednego z zatrzymanych, która jak się okazało, posiadała narkotyki. Czyn, który popełniła, zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Kwestią czasu było również odnalezienie osoby odpowiedzialnej za dokonanie kradzieży. W kolejnych dniach lubawscy policjanci zatrzymali 39-latka, któremu postawiono zarzut za to przestępstwo. Może on trafić za kratki nawet na 10 lat.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment