Sprawca kradzieży rozpoznany w hotelu

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze późnym wieczorem zostali skierowani na interwencję, w której mężczyzna wszedł do hotelu i został rozpoznany jako sprawca kradzieży, do której doszło kilka dni wcześniej. Z tego powodu został ujęty przez właściciela.
Podczas obsługiwania tego zdarzenia policjanci otrzymali informację, że kilkanaście metrów dalej nieznany sprawca dokonał kradzieży z włamaniem do lokalu gastronomicznego. Sprawca wybił szybę, a następnie zabrał z wnętrza telefon komórkowy. Podejrzenia mundurowych, co do powiązania tych dwóch zdarzeń się potwierdziły. Dobrze znany mundurowym 53-latek posiadał przy sobie skradzione mienie.

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który na swoim sumieniu miał dużo więcej przestępstw. W sumie przedstawiono mu 27 zarzutów, związanych z kradzieżami z włamaniem do różnych miejsc na terenie Kamiennej Góry. Większość z nich dotyczyła ogrodów działkowych.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 53-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne