Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Kamiennej Góry podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej, mającej miejsce 06 maja br. na terenie jednego z dużych sklepów w Kamiennej Górze.

Do zdarzenia doszło 06 maja br. na terenie miasta, gdzie do jednego ze sklepów wszedł mężczyzna, który znajdując się pod wpływem alkoholu, dokonał kradzieży mleka w proszku. Następnie 42 – latek wyszedł ze sklepu nie płacąc za towar. Wtedy, podczas próby zatrzymania go przez ochronę sklepu, mężczyzna użył wobec ochroniarzy siły fizycznej w postaci kilku kopnięć i dwukrotnego ugryzienia jednego z nich w rękę.

Wymieniony został zatrzymany przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy Wydziału Prewencji, a następnie przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie przebadano go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a następnie osadzono do wyjaśnienia oraz wytrzeźwienia.

W dniu 07 maja br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego, postawili mężczyźnie zarzut w kierunku art. 281 § 1 kk. Następnie 42 – latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego. W trakcie składanych wyjaśnień przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Za popełnienie kradzieży rozbójniczej, jako występku zagrożonego surową karą grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O karze zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment