Sprawa Polek w Kamiennej Górze

W dniu 11 marca 2019 roku w kamiennogórskim Muzeum Tkactwa odbyło się spotkanie pn. (S)prawa Polek. W spotkaniu udział wzięły posłanki Platformy Obywatelskiej: Iwona Krawczyk, Elżbieta Radziszewska, Bożena Henczyca.

Kampania (S)prawa Polek to społeczna debata o pozycji kobiet i wzmacnianiu ich roli w społeczeństwie, która ruszyła w maju ubiegłego roku. Dzięki spotkaniom, które organizowane są w całym kraju zostanie stworzona programowa propozycja PO dla kobiet.

Podczas spotkań poruszane są ważne społecznie tematy dotyczące kobiet i nie tylko. W kamiennogórskim Muzeum Tkactwa rozmawiano m.in. o realizacji polityki antyprzemocowej, zwiększaniu udziału kobiet w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym. Posłanki uświadamiały zebranych gości, że to Platforma Obywatelska była i jest prokobiecą partią.

Na koniec spotkania została podpisana Deklaracja Styczniowa, będąca zobowiązaniem do podjęcia wszelkich starań, by równość kobiet i mężczyzn w życiu publicznym, społecznym i zawodowym stała się wreszcie faktem.

Share

Zobacz również

2 Thoughts to “Sprawa Polek w Kamiennej Górze”

Leave a Reply