Sprawa narkotykowa w Lubawce

Policjanci Komisariatu Policji z Lubawki 30 kwietnia br. zaraz po północy zatrzymali 2 mężczyzn oraz przebywającą z nimi nieletnią, którzy podejrzani byli o posiadanie środków odurzających. Jak się okazało udzielali oni również narkotyków przebywającej w ich towarzystwie dziewczynie. W powyższej sprawie usłyszeli już zarzuty.

Policjanci Komisariatu Policji z Lubawki 30 kwietnia br. w trakcie patrolu miasta zauważyli stojący pojazd z sąsiedniego powiatu. Podjęli oni interwencję wobec osób przebywających w samochodzie. Jak się okazało wewnątrz niego przebywał 20 i 23 – letni mężczyźni, mieszkańcy gminy Czarny Bór oraz nieletnia mieszkanka gminy Lubawki. Policjanci z samochodu wyczuli wydobywający się specyficzny zapach marihuany. Po przeszukaniu pojazdu ujawnili w nim marihuanę oraz w woreczku strunowym kryształki amfetaminy. Siedzący z przodu samochodu mężczyźni przyznali się do posiadania środków odurzających. W trakcie dalszych czynności wykonywanych przez policjantów z Lubawki okazało się, że nieletnia w samochodzie zażywała środki odurzające, które udzielali jej znajomi jej mężczyźni. Nieletnia została poddana badaniu narkotestem przez policjantów, który potwierdził obecność narkotyków w jej organizmie.

Narkotyki ujawnione w samochodzie zostały zabezpieczone, nieletnia 16 – latka przekazana prawnym opiekunom, natomiast osoby posiadające narkotyki zatrzymani. Po zgromadzonym materiale dowodnym przez policjantów w powyższej sprawie mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania oraz udzielania środków odurzających, do których przyznali się.

Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do lat 3, natomiast za udzielanie do lat 8. W powyższej sprawie Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze wszczęła śledztwo.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment