Spotkanie z kulturą Indian w Wiosce Indiańskiej

W dniach 14-15 czerwca 2022 roku uczniowie klasy III c Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, wybrali się na 2-dniową wycieczkę do Wioski indiańskiej w Janiszowie. Uczestnicy wyjazdu włączyli się do „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Miejskiej Kamienna Góra” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Spotkanie z indianistą Krzysztofem Jaworem było pełne rozmów o życiu Indian, ich grach i zabawach oraz o bezpieczeństwie podczas pobytu na terenie wioski. Największym zainteresowaniem uczestników wyjazdu cieszyła się walka na kije. Trudność zabawy polegała na tym, że dzieci musiały utrzymać równowagę na ruchomej belce i strącić z niej przeciwnika.
Podczas drugiego dnia pobytu młodzi „kamiennogórscy indianiści” przespacerowali się do Błażkowej, skąd pociągiem wyruszyli w drogę powrotną do Kamiennej Góry.

Opiekunkami uczestników wycieczki były: Małgorzata Bąk – wychowawczyni klasy oraz Agata Janczar – rodzic.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment