Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Dnia 9 czerwca 2017 roku w bibliotece w Krzeszowie miało miejsce spotkanie z Agnieszką Tyszką, pisarką książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach XIV edycji dolnośląskich spotkań z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”. Udział placówki w tym projekcie był dużym wydarzeniem ponieważ jako jedyna z powiatu kamiennogórskiego zakwalifikowała się do wspomnianego projektu.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie  Zespołu Szkół w Pisarzowicach i Krzeszowa. Podczas spotkania zostali również nagrodzeni zwycięzcy konkursu plastyczno-literackiego „A to historia!”, który był integralną częścią akcji.
Wśród nadesłanych prac znalazły się ciekawe historie z Głazami Krasnoludków z Gorzeszowa, Powstaniem Opactwa w Krzeszowie, czy XVIII- wieczne dzieje tkaczy. Nominacje do nagrody głównej w konkursie otrzymało dwoje uczestników: Miłosz Piechota z klasy I Zespołu Szkół Podstawowych w Krzeszowie w kategorii szkół podstawowych oraz Katarzyna Wertepna z klasy I Gimnazjum w Krzeszowie w kategorii szkół gimnazjalnych.

Spotkanie z uczniami, podczas którego Pani Agnieszka Tyszka opowiadała o wydanych przez siebie książkach, przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Pisarka w interesujący sposób przedstawiła tematykę swoich książek, mówiła o tym dlaczego warto czytać, co w czytaniu jest najpiękniejsze, a co dla niektórych bywa najtrudniejsze. Na zakończenie podziękowano autorce za przybycie, a każdy uczestnik spotkania mógł otrzymać wpis do książki wraz z autografem.

Autorka Agnieszka Tyszka napisała sporo słuchowisk radiowych, bajek, opowiadań i powieści. Specyficzne poczucie humoru autorki sprawia, że jej książki rozśmieszają zarówno dorosłych jak i dzieci. Z przyjemnością wymyśla zaskakujące tytuły dla swoich utworów – np. „Wyciskacz do łez”, „Kawa dla kota”, “Róże w garażu” czy „Kredens pod Grunwaldem”.
Przez kilka lat pracowała jako dziennikarka prasowa. W 2005 otrzymała Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Róże w garażu”

Zobacz inne

Leave a Comment