Spotkanie samorządowców powiatu kamiennogórskiego

W dniu 14 czerwca 2019 roku do lubawskiego ratusza przybyli na zaproszenie Pani Burmistrz Ewy Kocemby samorządowcy z powiatu kamiennogórskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Pan Janusz Chodasewicz- Burmistrz Miasta Kamienna Góra, Pan Jarosław Gęborys – Starostwa Powiatu Kamiennogórskiego, Pan Wiesław Cepielik – Wójt Gminy Marciszów, Patry Straus – Wójt Gminy Kamienna Góra, Pan Arkadiusz Dybiec – Sekretarz Miasta Lubawka.

Pani Burmistrz jako członek Komitetu Sterującego Porozumienia Sygnatariuszy Porozumienia “SUDETY 2030” reprezentująca powiat kamiennogórski przedstawiła sprawozdanie z ostatniego spotkania komitetu, które odbyło się w Lubawce w dniu 28.05.2019 r. Tematem spotkania było przedstawienie wspólnego stanowiska w sprawie postulatów i oczekiwań

Sygnatariuszy Sudety 2030, wobec Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz zaproszenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego na posiedzenie Walnego Zgromadzenia Sygnatariuszy Porozumienia Sudety 2030, które jest wkrótce planowane.

Innymi poruszanymi tematami były dokumenty i postulaty przygotowane na Walne Zgromadzenie: projekt stanowiska Sygnatariuszy w sprawie zasad wsparcia gmin w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej, w sprawie finansowania przez zarząd województwa budowy obwodnicy Złotoryi, projekt regulaminu i porozumienia Sygnatariuszy, którego podpisanie planowane jest  w trakcie Walnego Zgromadzenia. Przedstawiła również możliwość pracy w ramach grup tematycznych.

Włodarze rozmawiali również o bardzo ważnym temacie jakim jest służba zdrowia w powiecie kamiennogórskim. Zastanawiali się nad dalszymi krokami jakie należy podjąć aby służba zdrowia działała na rzecz naszych mieszkańców. Starosta Powiatu Kamiennogórskiego zobowiązał się do wystąpienia w trakcie Walnego Zgromadzenia Sygnatariuszy Porozumienia  “SUDETY 2030” o uzyskania wsparcia dla kamiennogórskiej służby zdrowia.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment