Spotkanie robocze ws. Polskiego Ładu

W sali konferencyjnej Starostwa w Kamiennej Górze odbyło się dziś (poniedziałek, 4 lipca) spotkanie wiceminister Marzeny Machałek i wojewody Jarosława Obremskiego z samorządowcami z terenu powiatu kamiennogórskiego. W wydarzeniu uczestniczyli starosta Jarosław Gęborys, wicestarosta Małgorzata Krzyszkowska, burmistrz Janusz Chodasewicz, burmistrz Ewa Kocemba, wójt Patryk Straus oraz wójt Wiesław Cepielik.

Podczas roboczego spotkania samorządowcy rozmawiali o realizacji inwestycji wykonywanych ze wsparciem z budżetu państwa, w szczególności w ramach I i II edycji programu Polski Ład, Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przypominamy, że w ramach Polskiego Ładu do powiatu kamiennogórskiego trafi łącznie prawie 82 mln zł. Powiat Kamiennogórski otrzymał 26 239 242 zł, Miasto Kamienna Góra 27 687 000 zł, Gmina Kamienna Góra 13 825 000 zł, Gmina Lubawka 12 325 000 zł, Gmina Marciszów 1 759 500 zł. Ta ogromna kwota środków wesprze inwestycje lokalnych samorządów.

Rządowa pomoc to oprócz milionów w ramach Polskiego Ładu, kolejne w zakresie Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak podkreślała wiceminister Marzena Machałek, to od samorządów zależy, jak przyznane środki zostaną wykorzystane. W swoim wystąpieniu apelowała o współpracę samorządów przy projektowaniu kolejnych inwestycji.

Starosta Jarosław Gęborys w imieniu mieszkańców i lokalnych samorządów podziękował wiceminister Marzenie Machałek i wojewodzie Jarosławowi Obremskiemu za wsparcie i pomoc przy pozyskiwaniu, jakże ważnych dla regionu środków.

Na spotkaniu omówiono także podejmowane przez samorządy działania dotyczące pomocy uchodźcom wojennym.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment