Spotkanie robocze w sprawie klastra energii

W sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra) wójt Patryk Straus spotkał się z Łukaszem Trześniewskim – członkiem zarządu Krajowej Izby Klastrów Energii.

Łukasz Trześniewski jest analitykiem ekonomicznym specjalizującym się m.in. w analizie, projektowaniu i rozwoju przedsięwzięć z sektora energetyki i odnawialnych źródeł energii. Pomagał tworzyć kilka klastrów m.in. na Dolnym Śląsku.

Spotkanie dotyczyło m.in. zasad funkcjonowania klastrów, ich roli na rynku energetycznym oraz możliwości jakie daje ich funkcjonowanie.

– Chciałbym, aby to nasza gmina była inicjatorem powstania takiego klastra na poziomie całego powiatu kamiennogórskiego – mówi wójt Patryk Straus.

Klastry energii to rozwiązania, których celem jest rozwój energetyki rozproszonej służącej poprawie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, a jego funkcjonowanie można opisać jako porozumienie działających lokalnie podmiotów zajmujących się wytwarzaniem, konsumpcją, magazynowaniem i sprzedażą: energii elektrycznej, ciepła, chłodu i energii elektrycznej w transporcie (paliw).

Więcej o klastrach energii tutaj.

Share

Zobacz również

Leave a Comment