Spotkanie noworoczne Starostwa w Kamiennej Górze

W sali konferencyjnej Starostwa w Kamiennej Górze odbyło się dziś (poniedziałek, 16 stycznia) uroczyste spotkanie noworoczne.

Na zaproszenie władz powiatu w uroczystości udział wzięli m.in. sekretarz stanu Marzena Machałek, senator Krzysztof Mróz, posłanka Zofia Czernow oraz samorządowcy reprezentujący gminy z terenu powiatu kamiennogórskiego, przedsiębiorcy, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele duchowieństwa i zaproszeni goście.

Wydarzenie rozpoczęło się od występu szkolnego chóru “Akcent” z Liceum Ogólnokształcącego w Kamiennej Górze pod batutą pani profesor Sylwii Dylak w składzie: Julia Waśko, Oliwia Majewska, Maja Zioła, Kinga Fryzowicz, Aleksandra Dzimidowicz, Hubert Jawor oraz Kamil Zajączkowski.

W swoim przemówieniu starosta Jarosław Gęborys złożył zaproszonym gościom życzenia pomyślności w Nowym Roku, podziękował za dotychczasową współpracę i podsumował zrealizowane przez powiat inwestycje. Do życzeń dołączyła się sekretarz stanu Marzena Machałek, która podkreśliła, że minione lata, choć trudne z uwagi na pandemię oraz wojnę na Ukrainie, należy zaliczyć do udanych. Na inwestycje na terenie powiatu udało się pozyskać ponad 100 mln zł, a te pieniądze oraz zbliżające się zakończenie budowy trasy S3 mogą być wielkim impulsem rozwojowym dla regionu.
Na zakończenie ksiądz prałat Edward Bigos pobłogosławił uczestników spotkania.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment