Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

Na dziedzińcu kamiennogórskiego Centrum Kultury, na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej gościł dziś (sobota, 6 lipca) Jakub Żulczyk, jeden z najbardziej intrygujących polskich pisarzy współczesnych. Rozmowę z autorem poprowadziła Marcelina Halaś.

Jakub Żulczyk jest autorem bestsellerowych powieści “Ślepnąc od świateł” oraz “Wzgórze psów”, jest również znany z umiejętności tworzenia mrocznych historii z elementami thrillera i kryminału.

Przypominamy, że w twórczości Żulczyka można odnaleźć głębokie studium psychologiczne bohaterów oraz wnikliwy i przygnębiająco prawdziwy opis społeczności wielkich miast. Autor rzuca światło na trudne, często wypierane zjawiska kulturowe i społeczne. Odważnie operuje żywym, współczesnym językiem, wirtuozersko budując akcję wokół dialogów bohaterów.
Oprócz powieści Jakub Żulczyk jest także autorem scenariuszy, w tym do głośnego serialu “Ślepnąc od świateł”, który zdobył uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Od 2020 roku, razem z Juliuszem Strachotą, Jakub Żulczyk prowadzi podcast pt. „Co ćpać po odwyku” wyprodukowany przez Storytel Polska, dostępny także na Spotify.
We wrześniu 2023 premierę miała jego najnowsza powieść „Dawno temu w Warszawie”, stanowiąca kontynuację powieści „Ślepnąc od świateł”. W listopadzie tego samego roku premierę miał mini serial na podstawie książki „Informacja zwrotna” w reż. Leszka Dawida, na platformie Netflix.

Zobacz inne