Spotkanie burmistrza Janusza Chodasewicza z komendantem Januszem Cygalem

Rozmieszczenie policyjnych patroli i niewłaściwe parkowanie w centrum miasta były tematem spotkania Burmistrza Kamiennej Góry Janusza Chodasewicza z Komendantem Powiatowym Policji w Kamiennej Górze insp. Januszem Cygalem.

Na początku lipca na kamiennogórskich ulicach pojawiły się patrole policji dofinansowane z budżetu miasta. Na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców przeznaczono blisko 13 tysięcy złotych. Dodatkowi funkcjonariusze pracują w weekendy w godzinach wieczornych i nocnych.

– Bardzo nam zależy, aby część służb była pełniona przez patrole piesze. W ten sposób mogą one dotrzeć do miejsc niedostępnych dla radiowozów – powiedział burmistrz Janusz Chodasewicz.

Ponadto zawnioskował o rozszerzenie listy miejsc, w których powinni pojawiać się policjanci. Mają zaglądać m.in. na ścieżkę rowerową w rejonie ul. Jeleniogórskiej i zwracać większą uwagę na okolice baru przy ul. Kościuszki.

Wcześniej ustalono, że funkcjonariusze będą pełnili służby w rejonie: rynku i przyległych ulic, na ul. Mostowej, Okrzei, w parku przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie, w okolicach Góry Parkowej i zalewu oraz w miejscach całodobowej sprzedaży alkoholu.

Sugestie burmistrza zostały przyjęte przez inspektora Janusza Cygala. Komendant zadeklarował też, że policjanci będą zwracali baczniejszą uwagę na niewłaściwie zaparkowane samochody w centrum miasta.

Umowa kamiennogórskiego samorządu z Komendą Powiatową Policji obowiązuje do połowy września.

Zobacz inne

Leave a Comment