Sporządzono mapę niebezpiecznych punktów na kamiennogórskich ulicach

Do wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz do kamiennogórskiego starostwa przesłano informacje o niebezpiecznych punktach, które znajdują się na ulicach pozostających w zarządzie tych instytucji.

– W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców oraz postulatami radnych dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa zwróciłem się do zarządców dróg o m.in. doświetlenie niebezpiecznych przejść dla pieszych – mówi Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry. – Chodzi np. o „pasy” na drodze wojewódzkiej przy ul. Wałbrzyskiej 15 w rejonie Kościoła Zielonoświątkowego – dodaje burmistrz.

Poproszono także o doświetlenie przejść przy drogach krajowych:

ul. Jeleniogórskiej (naprzeciwko marketu ALDI – dwie lokalizacje, naprzeciwko byłego sklepu meblowego, przy budynku nr 24 i naprzeciwko marketu Biedronka), ul. Bohaterów Getta (przy markecie LIDL i aptece Echinacea).

GDDKiA otrzymała również wniosek związany z montażem licznika pomiaru prędkości na ulicy Jeleniogórskiej oraz montażem czasomierzy na skrzyżowaniach wyposażonych w sygnalizację świetlną przy ulicach: Katowickiej, Legnickiej i Wałbrzyskiej.

Kamiennogórskie starostwo poproszono o doświetlenie przejść dla pieszych na drogach powiatowych:

ul. Staszica (przy zjeździe z mostu, zjazd ze skrzyżowania na ul. Ściegiennego),
al. Wojska Polskiego (przed budynkiem PKO, przy ZUS, naprzeciwko kwiaciarni ROSA),
ul. Spacerowa (przed żłobkiem i przedszkolem, naprzeciwko myjni),
ul. T. Kościuszki (przy pierwszym moście, przy przychodni Rodzina),
ul. Krzeszowska (przy przystanku autobusowym tzw. trójkąt, naprzeciwko byłego kościoła).

Zadania te można sfinansować dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Złożenie wniosków o dotacje pozostaje po stronie zarządców dróg. Wskazano tym instytucjom źródło finansowania.

Zobacz inne

Leave a Comment