Sport na wesoło ze Stowarzyszeniem Podaj Rękę Kamienna Góra

Stowarzyszenie Podaj Rękę Kamienna Góra działające przy Zespole Szkół Specjalnych zorganizowało piknik pt. Sport na wesoło współfinansowany przez PFRON. Impreza odbyła się na Orliku przy kamiennogórskim zalewie.

W pikniku uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych. Przed imprezą wychowawcy przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w miejscach publicznych i ośrodkach rekreacji. Szczególnie uwzględniono zasady obowiązujące podczas epidemii Covid-19. Pielęgniarka prowadziła w grupach ćwiczenia praktyczne dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Głównym celem imprezy było rozbudzenie potrzeby aktywności fizycznej.

Uczniowie mieli możliwość pojeździć na rowerach i hulajnogach pod okiem opiekunów, zagrać w piłkę, wziąć udział w grach oraz zabawach sportowych na świeżym powietrzu. Zorganizowano również konkurs plastyczny Sport na wesoło”. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i znajomością technik plastycznych. W czasie trwania imprezy wszyscy posilili się karkówką i kiełbaskami z grilla. Piknik był świetną okazją do integracji i propagowania zdrowego stylu życia.

Projekt realizowany był w reżimie sanitarnym. Na twarzach uczestników widać było zadowolenie i radość z możliwości wspólnego spędzenia czasu.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment