Spacerkiem po zielonej oazie Wałbrzycha

W piątek, 27 maja 2022 roku uczniowie klasy Ia oraz Ib Szkoły Podstawowej w Krzeszowie, członkowie Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, wybrali się do Parku im. Jana III Sobieskiego w Wałbrzychu. Uczestnicy wycieczki przyrodniczej aktywnie włączyli się w „Cykl imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Kamienna Góra” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Kamienna Góra.

Młodzi tropiciele przyrody spotkali się z Maciejem Hołubem – pracownikiem Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych, który zaprosił krzeszowskich pierwszoklasistów na przyrodniczy spacer alejkami Parku im. Króla Jana III Sobieskiego.

Pa zakończeniu bardzo udanej wycieczki dzieci otrzymały od ich przewodnika Macieja Hołuba przygotowane przez MZUK w Wałbrzychu upominki.

Opiekunami młodych przyrodników byli: Anna Cieślak i Danuta Hołub – wychowawczynie klas oraz Jerzy Rubach – Nauczyciel Kraju Ojczystego i Instruktor Ochrony Przyrody PTTK.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Share

Zobacz inne

Leave a Comment