Spacer Historyczny po Chełmsku Śląskim – Miejscowość buntowników

Co łączy Chełmsko Śląskie z wrocławskim ratuszem? Jaką tajemnicę skrywa herb Chełmska Śląskiego? Jak miejscowość wyglądała kilka wieków temu? Gdzie w tym miasteczku można szukać elementów architektury włoskiej? Czym była kolej kiełbaskowa?

Na te i wiele innych kluczowych pytań turyści otrzymają odpowiedź podczas Spacerów Historycznych Sudety.pro po Chełmsku Śląskim.

Już  21 listopada 2021 roku będzie okazja do odkrycia wyjątkowej historii Chełmska Śląskiego oraz cofnięcia się w czasie – wszystko w ramach specjalnie opracowanej na tę okazję trasy. Uczestnicy wspólnie z przewodnikiem będą spacerować po wielu epokach historii tej miejscowości, od średniowiecza aż po współczesność.

NOWOŚĆ NA TRASIE SPACERU!

Stowarzyszenie Wspólnie dla Chełmska stworzyło Ekomuzeum historii szkoły i Chełmska Śląskiego. Jest to nowy, ważny punkt nie tylko na mapie miasteczka, ale również kolejny punkt Spaceru Historycznego. W zbiorach nowopowstałego obiektu znajduje się m.in. pierwszy dziennik szkolny z 1945 oraz dokumenty notarialne z…1800 roku! 

Nowym punktem na trasie Spaceru jest również zwiedzanie jednego z XVIII-wiecznych domków tkaczy.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rezerwacja.

Rezerwacji dokonujemy pod adresem e-mailowym kontakt@sudety.pro lub telefonicznie 882 416 113.

Data: 21 listopada 2021
Godzina: 11:00
Cena biletu: 30 zł – zakup u przewodnika przed Spacerem
Czas trwania: 1,5 h
Dystans: około 2 km
Miejsce zbiórki: centrum rynku w Chełmsku Śląskim

 

Share

Zobacz inne

Leave a Comment