Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski

Przypominamy, że w dniach 23-25 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w Sokołowsku.

Nowością w tegorocznej edycji festiwalu będzie konkurs filmowy. Specjalne wybrane jury specjalistów będzie oceniać wśród wyselekcjonowanych ostatecznie filmów przede wszystkim kreatywność, spójność, niebanalne rozwiązania formalnie i estetyczne. Do konkursu mogą zakwalifikować się filmy krótkometrażowe (w tym etiudy studenckie i filmy wyprodukowane niezależnie, dokumenty i fabuły), które mieszczą się maksymalnie w 30 minutach.
Z nadesłanych filmów komisja selekcyjna wytypuje maksymalnie osiem filmów konkursowych. Jury przyzna Grand Prix (w wysokości 3 tys. złotych), a także wyróżnienia (jedno o wysokości 2 tys. zł lub 2 po 1000 zł – o rozdysponowaniu środków decyduje jury w porozumieniu z organizatorem konkursu). Będzie również nagroda widzów.

Szczegóły na stronie organizatora tutaj.

Festiwal dedykowany jest symbolicznie postaci cenionego w świecie polskiego reżysera, Krzysztofa Kieślowskiego. W programie 13. edycji znajdzie się wiele sekcji i pokazów związanych przede wszystkim z najnowszym kinem polskim i europejskim, a także z filmową klasyką. Hommage à Kieślowski to zaproszenie nie tylko na seanse, ale również na dyskusje z twórcami i specjalistami filmowymi; to także zaproszenie do emocjonalnej i intelektualnej, transnarodowej filmowej podróży.

Więcej o festiwalu na portalu Relacje Regionalne tutaj.

Zobacz inne