Sławomir Neumann w Prokuraturze Okręgowej

Dnia 3 grudnia 2018 roku w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Sławomir Neumann usłyszał zarzut w sprawie nieprawidłowości do jakich dochodziło podczas kontraktowania usług medycznych z zakresu okulistyki w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w 2013 roku. Wówczas Sławomir Neumann pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa, w tej sprawie 30 marca 2018 roku Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze złożył wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Sławomira Neumanna. Za pośrednictwem Prokuratora Generalnego wniosek został skierowany do Marszałka Sejmu 12 kwietnia 2018 roku. 15 maja 2018 roku Sławomir Neumann skierował do Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oświadczenie o zrzeczeniu się immunitetu.

Po przedstawieniu zarzutów Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zastosowała wobec Posła na Sejm RP Sławomira Neumanna poręczenie majątkowe w wysokości 50 000 zł.

Aktualizacja
Komunikat prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze dostępy tutaj.

Fot. Sławomir Neuman Facebook

Czynności procesowe ze Sławomirem NeumannemShare

Zobacz inne

Leave a Comment