Skuteczny pościg kamiennogórskich policjantów

Skuteczny pościg kamiennogórskich policjantów. Kierujący pod wpływem środków odurzających, z narkotykami i bez ubezpieczenia OC pojazdu wyeliminowany z ruchu.

We wtorkowy wieczór policjanci z Kamiennej Góry podjęli pościg za samochodem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyźni po porzuceniu pojazdu próbowali jeszcze uciekać pieszo, jednak mundurowi szybko ich obezwładnili i zatrzymali. Badanie testerem 30-latka wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających, dodatkowo posiadał przy sobie narkotyki, a samochód nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC.

We wtorek, 10 stycznia 2023 roku, po godzinie 21 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Kamiennej Góry na terenie miasta zauważyli samochód, który nie posiadał sprawnego oświetlenia. Z tego powodu chcieli zatrzymać go do kontroli, jednak kierujący przyspieszył i rozpoczął ucieczkę w kierunku Krzeszowa.

Po kilkunastu kilometrach wjechał do lasu i tam wraz z pasażerem rzucił się do ucieczki pieszo. Ich bieg zakończył się już po kilkudziesięciu metrach, kiedy zostali obezwładnieni i zatrzymani przez funkcjonariuszy. 30-letni kierujący z powiatu wałbrzyskiego był pobudzony i nerwowy. Twierdził, że uciekał z powodu braku obowiązkowego ubezpieczenia OC samochodu.

Mundurowi w trakcie czynności ujawnili przy nim kilka porcji marihuany. Dodatkowo policjanci wykonali tester narkotykowy, który potwierdził inne ich przypuszczenia. Mężczyzna znajdował się pod wpływem środków odurzających. Badanie krwi pozwoli ustalić dokładnie stężenia środka w organizmie.

Kierujący został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Przestępstwa, których się dopuścił, mogą sprawić, że trafi do więzienia nawet na 5 lat. Musi się również liczyć z wysoką karą pieniężną za brak OC.

Źródło: KPP Kamienna Góra, st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment