Skradziona tożsamość – spotkanie z Seniorami

Kamiennogórscy policjanci w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze 23 lutego br. uczestniczyli w wykładzie dla Seniorów zorganizowanym przez Dyrektorkę Uniwersytetu III Wieku. W spotkaniu brali również udział przedstawiciele jednego z kamiennogórskich banków. Przygotowane prelekcje, wykłady oraz prezentacje miały na celu uwrażliwienie na różnego rodzaju niebezpieczeństwa czyhające na starsze osoby.

Funkcjonariusze, przedstawiciele banku, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, gdzie został przeprowadzony wykład dotyczący sposobów zabezpieczania swojego mienia a w szczególności oszczędności. Prelekcje przedstawione przez funkcjonariuszy pozwoliły na pokazanie metod i sposobów działania oszustów oraz niepożądanego zachowania się ofiar.

Kolejne tematy pokazały w jaki sposób zachować się w przypadku pojawienia się nieznanych gości w mieszkaniu i dalszego ich postępowania. Przedstawiciele banku omawiali sposoby korzystania z kart bankomatowych, zachowania się w przypadku jej utraty bądź kradzieży oraz sposobów przetrzymywania znacznej ilości gotówki. Na zakończenie uczestnikom spotkania rozdano ulotki „Bądź ostrożny wobec osób obcych”.

Działania policji mają na celu ograniczanie negatywnych zjawisk w postaci kradzieży, oszustw czy innych przestępstw i wykroczeń popełnianych na wyżej wymienionej grupie społecznej poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań i przestrzeganie przed oszustami.

Omówiono również funkcjonującą na terenie powiatu kamiennogórskiego „Krajową Mapę Zagrożeń”, „Moja Komenda” oraz zasady ich funkcjonowania i wykorzystania a także przedstawiono wizerunki dzielnicowych danych rejonów.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Share

Zobacz inne

Leave a Comment