Skopali zaparkowane samochody

Policjanci zatrzymali trzech jeleniogórzan, którzy bez żadnego powodu skopali zaparkowane na jednej z jeleniogórskich ulic samochody. Wstępnie policjanci ustalili, że maja na koncie 15 uszkodzonych pojazdów. Wandale spowodowali straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Cała trójka była pijana. Obecnie policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Teraz grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali trzech jeleniogórzan w wieku 18-19 lat podejrzanych o uszkodzenie mienia.

W nocy z 1 na 2 maja br. policjanci z polecenia oficera dyżurnego pojechali na zgłoszenie, według którego 3 mężczyzn kopie zaparkowane samochody.

Na miejscu funkcjonariusze zastali świadka zdarzenia, który opisał wandali oraz wskazał kierunek ich ucieczki.  Kilka ulic dalej policjanci zauważyli 3 młodych mężczyzn, których wygląd odpowiadał opisowi świadka. Zostali zatrzymani. Mężczyźni przyznali się do skopania pojazdów, jednak nie potrafili logicznie wytłumaczyć dlaczego to zrobili.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty. Wstępnie policjanci ustalili, że mężczyźni uszkodzili 15 aut.

Cala trójka została zatrzymana do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało  od 1 do 1,5 promila. Teraz za uszkodzenie mienia grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment