Siostrzeniec kpt. Sierocińskiego dziękuje regionaliście Bogdanowi Adamusowi

Miło nam poinformować, że regionalista Bogdan Adamus otrzymał od Andrzeja Gałczyńskiego, siostrzeńca kpt. Józefa Sierocińskiego, podziękowanie za wielkie zaangażowanie w poszukiwanie i gromadzenie dokumentacji oraz upowszechnianie wiedzy o jego wuju w instytucjach samorządowych, kombatanckich, IPN, a także wśród mieszkańców Kamiennej Góry.

– Jako jedyny przedstawiciel rodziny, bardzo dziękuję i jestem wdzięczny za przywracanie pamięci o moim Wuju, człowieku o wielkiej skromności i ofiarności, który służenie Polsce uważał za zaszczyt i swój żołnierski obowiązek – napisał Andrzej Gałczyński (pismo poniżej).

Regionalista Bogdan Adamus od lat zgłębia wiedzę o kpt. Józefie Sierocińskim, zbierając kolejne fakty z życia tego patrioty zasłużonego dla niepodległości Polski i mieszkańca Kamiennej Góry. Przypominamy, że w bieżącym roku regionalista odnalazł dokumenty, które potwierdziły udział Sierocińskiego w Bitwie Warszawskiej, o czym informowaliśmy tutaj. Dzięki inicjatywie regionalisty rozpoczęto również procedurę ws. kpt. Sierocińskiego o pośmiertny awans na stopień majora, o czym informowaliśmy tutaj. Obecnie wniosek o pośmiertne mianowanie znajduje się już w Departamencie Kadr Ministerstwa Obrony Narodowej, celem dalszego procedowania.

Więcej informacji o działaniach regionalisty Bogdana Adamusa dotyczących kpt. Józefa Sierocińskiego znajduje się tutaj.

Share

Zobacz również

Leave a Reply