Seniorze nie daj się oszukać! – Policjanci na ogrodach działkowych

Kamiennogórscy policjanci przekazali seniorom, spędzającym czas na miejscowych ogródkach działkowych, materiały prewencyjne dotyczące wszelkiego rodzaju przestępstw na ich szkodę. Ponadto policjantki przypomniały o noszeniu maseczek oraz utrzymywaniu bezpiecznej odległości.

W związku z tym, że oszuści wykorzystują różne sposoby, by wzbogacić się kosztem nieostrożnych osób, podając się za członków rodziny, pracowników administracji, instytucji państwowych, organizacji charytatywnych, policjanci prowadzą działania prewencyjne, które mają na celu ostrzeżenie przed tego rodzaju nieuczciwymi praktykami.

Należy pamiętać, że funkcjonariusze nie będą kontaktować się w żadnej ważnej sprawie telefonicznie, tylko przyjadą do mieszkania czy domu. Muszą też przedstawić się i okazać legitymację służbową. Poza tym obecność każdego policjanta w naszym domu możemy potwierdzić u oficera dyżurnego, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym.

Źródło: KPP Kamienna Góra
asp. Paulina Basta

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zobacz inne

Leave a Comment