Sędzia Anna Maria Wesołowska z wizytą w Kamiennej Górze

W dniu 27 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską, która od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną, mającą na celu rozpowszechnianie wiedzy prawnej wśród dzieci i młodzieży, a także kadry pedagogicznej.

Charyzmatyczna Pani sędzia, bogato ilustrując wypowiedzi przykładami zaczerpniętymi ze swojej pracy zawodowej, uświadamiała gdzie są granice między głupstwem a przestępstwem.

– Pierwszy wyrok wydałam w 1982 roku. […] Chłopaków pewnie zainteresuje, że głównie zajmowałam się polską mafią, przestępczością zorganizowaną, jak ja to mówię gwoździe w kolanach, wywożenie do lasu i obcinane palce porywanym dzieciom to moja rzeczywistość. – powiedział na przywitanie sędzia Anna Maria Wesołowska.

Podczas spotkania uczniowie z dużym zainteresowanie słuchali zaproszonego przez dyrektor Katarzynę Bielewicz-Czyczkan gościa i chętnie odpowiadali na zadawane przez Panią Annę Marię Wesołowską pytania.

Spotkanie zostało podzielone na trzy części. Podczas pierwszych dwóch sędzia spotkała się z uczniami, trzecie spotkanie zaplanowano dla zaproszonych gości, pedagogów i samorządowców.

Anna Maria Wesołowska jest prawniczką, sędzią w stanie spoczynku, osobowością telewizyjną, niezawodową aktorką filmową i telewizyjną. Znana przede wszystkim z serialu court show Sędzia Anna Maria Wesołowska, emitowanym w latach 2006–2011 na antenie TVN, w którym grała tytułową postać.

Zobacz inne

Leave a Comment