Ścieżka rowerowa Kamienna Góra-Krzeszów

Dnia 30 sierpnia 2016 roku w Sali Rycerskiej u Sióstr Benedyktynek w Krzeszowie odbyło się otwarte spotkanie, poświęcone zagospodarowaniu linii kolejowej nr 330 Kamienna Góra – Krzeszów.

Spotkanie zorganizowali przedstawiciele Grupy Inicjatywnej Kolej Karkonoska, którzy sprzeciwiają się budowie ścieżki rowerowej na wspomnianej linii kolejowej.

W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób, których przedstawiciele „Kolei Karkonoskich” próbowali przekonać o zasadności swoich argumentów. Przygotowana prezentacja na konferencję obrazowała potencjał reaktywacji linii kolejowej, odnosząc się przede wszystkim do linii kolejowych w Czechach i Niemczech.

Podczas spotkania padła również propozycja zachowania kompromisu łącząc rower z drezyną czyli tzw. Rail Bike.
Wśród zalet tego typu transportu wymienia się stabilność poruszania i mniejszy niż przy tradycyjnym rowerze wkład siły koniecznej do poruszania się.

Niestety wszystkie te pomysły są tylko propozycjami. Nie ma żadnych konkretnych analiz finansowych na modernizację linii kolejowej w tym kierunku.

Przypominamy, iż na dzień dzisiejszy stan realizacji inwestycji w kierunku budowy ścieżki rowerowej jest mocno zaawansowany, a inwestycja bardzo realna, którą realizuje Miasto i Gmina Kamienna Góra.

Wszystkie bieżące informacje na temat ścieżki rowerowej Kamienna Góra-Krzeszów, a w dalszej perspektywie kolejnych miejscowości, dostępne tutaj.

80286

Share

Zobacz inne

Leave a Comment