Ścieżka rowerowa Kamienna Góra-Krzeszów

Przypominamy, iż trwa budowa drogi pieszo-rowerowej na terenie byłej linii kolejowej nr 330 relacji Kamienna Góra-Krzeszów. Zakończono etap oczyszczania rowów melioracyjnych oraz koszenia korony nasypu kolejowego na odcinku od granicy administracyjnej Gminy Miejskiej Kamienna Góra z Gminą Wiejską Kamienna Góra (wąwóz w miejscowości Czadrów) do skrzyżowania w Krzeszowie (droga do Lipienicy). Regulowany jest ostatni kilkunastometrowy odcinek przy TAKATA. Kolejnym etapem prac budowy ścieżki pieszo-rowerowej przebiegającej na obszarze gminy Kamienna Góra będzie równanie nawierzchni, którą wykona wrocławska firma.

Przypominamy, iż projekt budowy kilku odcinków dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych biegnących na obszarze miasta Kamienna Góra ma zostać zrealizowany wraz z dwoma punktami obsługi rowerzystów tworząc kompletną, spójną sieć o łącznej długości około 8 km.

Kolejny przetarg został ogłoszony 9 sierpnia, a termin składania ofert mija dnia 27 sierpnia 2018 roku.

Przebieg trasy zaplanowano od granicy miasta Kamienna Góra (na wysokości wąwozu w miejscowości Czadrów) do ul. Lubawskiej, następnie w kierunku ul. Jeleniogórskiej, który ma być jednym z najciekawszych odcinków. Na tej trasie znajdują się dwa wiadukty oraz duży dwuprzęsłowy kratownicowy most nad rzeką Bóbr.

Wszystkie artykuły dotyczące powyższego tematu dostępne w tagach ścieżka rowerowa.Share

Zobacz inne

Leave a Comment