Ścieżka rowerowa Kamienna Góra-Krzeszów

Przypominamy, iż kilku miłośników kolei próbuje zablokować budowę ścieżki rowerowej na trasie nieczynnej linii kolejowej Kamienna Góra-Krzeszów. Ci miłośnicy kolei nie mogą pogodzić się z sytuacją, że nawet PKP chce udostępnić ten odcinek BYŁEJ linii kolejowej do wykorzystania na ścieżkę rowerową.

Jeżeli jesteś za rozwojem naszego regionu polub fanpage wsparcia budowy ścieżki.

Informujemy, iż na odcinku od granicy miasta Kamienna Góra do Krzeszowa planowana jest budowa drogi rowerowej o nawierzchni ulepszonej (mineralno-żywicznej) długości ok. 5,2 km i szerokości 2,0 m, która będzie mogła być używana zarówno przez rowerzystów, pieszych, rolkarzy, wrotkarzy i innej maści zapaleńców sportowych, a w sezonie zimowym wskazane narciarstwo biegowe :).

Szacowany koszt budowy ścieżki na terenie gminy Kamienna Góra to ok. 1,5 mln złotych, z czego ok. 1,0 mln ma pochodzić ze środków europejskich. Wniosek składany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Aglomeracji Wałbrzyskiej, najprawdopodobniej w okolicach miesiąca grudnia 2016 r. Na chwilę obecną na końcowym etapie jest przygotowanie dokumentacji budowlanej ścieżki oraz trwają procedury związane z przejęciem gruntów od PKP S.A.

Przypominamy, iż koszt remontu tylko JEDNEGO KILOMETRA linii, celem przywrócenia przewozów kolejowych to 1 MILION złotych. Jej ponowna reaktywacja w praktyce jest niewykonalna i nieopłacalna. Na taką inwestycję nie jest chętny zgodzić się żaden podmiot, nawet PKP.

Warunkiem przekazania tej zlikwidowanej linii kolejowej samorządowi jest konieczność zachowania ciągłości tego korytarza komunikacyjnego w celu umożliwienia reaktywacji przewozów kolejowych w przyszłości.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment