Ścieżka rowerowa Kamienna Góra-Krzeszów

Przypominamy, iż trwają procedury przetargowe w Gminie Miejskiej Kamienna Góra oraz w Gminie Kamienna Góra na wyłonienie wykonawców robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmujących budowę drogi rowerowej na terenie nieczynnej linii kolejowej nr 330 relacji Kamienna Góra – Krzeszów.

Przypominamy, iż Gminie Miejskiej Kamienna Góra oraz Gminie Kamienna Góra nie udało się podczas pierwszych przetargów wyłonić wykonawców z powodu znacznego przewyższenia kwot, jaką mogą one przeznaczyć na realizację zamówienia. Niebawem zostaną ogłoszone kolejne przetargi, o czym będziemy informować.

Projekt budowy kilku odcinków dróg rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych biegnących na obszarze miasta Kamienna Góra ma zostać zrealizowanych wraz z dwoma punktami obsługi rowerzystów tworząc kompletną, spójną sieć o łącznej długości około 8 km.
Przebieg trasy od granicy miasta Kamienna Góra (na wysokości wąwozu w miejscowości Czadrów) do ul. Lubawskiej, następnie w kierunku ul. Jeleniogórskiej będzie jednym z najciekawszych odcinków. Na tej trasie znajdują się dwa wiadukty oraz duży dwuprzęsłowy kratownicowy most nad rzeką Bóbr, który po wykonaniu robót adaptacyjnych stanie się najprawdopodobniej największą atrakcją całej drogi rowerowej.

Jak wygląda obecnie ten obiekt prezentujemy poniżej.

Wszystkie artykuły dotyczące projektu budowy drogi rowerowej znajdują się w tagach ścieżka rowerowa.Share

Zobacz inne

Leave a Comment