Ścieżka rowerowa Kamienna Góra

Trwa budowa ścieżki rowerowej w Kamiennej Górze. Na odcinku od mostu przy ul. Wiejskiej do wjazdu na ul. Jeleniogórską ukończono układanie asfaltu. Obecnie na tym odcinku trwa montaż barier zabezpieczających przed upadkiem z wysokości. Trwają bardzo intensywne prace budowlane parkingu Park & Ride przy ul. Lubawskiej. Układany jest asfalt, montowane stojaki dla rowerów i wiata dla rowerzystów.

Niecierpliwych użytkowników ścieżki rowerowej informujemy, że odcinek od Czadrowa do mostku przy ul. Wysokiej zostanie skorygowany. Wykonawca postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów i ułożył na tym odcinku asfalt wykorzystując tzw. mały stół, stąd możliwe nierówności. Docelowo zostanie tam ułożony asfalt z wykorzystaniem rozściełacza do asfaltu o dużej szerokości roboczej. Aby użyć tego sprzętu należy poczekać na sprzyjające warunki, ponieważ musi on być przetransportowany po łące.

W bieżącym roku zaplanowano oddać do użytku ścieżkę rowerową na odcinku od Czadrowa do ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze.
Odnoga do osiedla w Antonówce powinna zostać oddana do użytku w marcu 2020 roku.
Budowa całej ścieżki rowerowej w Kamiennej Górze powinna zakończyć się w maju 2020 roku.

Prezentujemy obecny stan budowy.

Cały proces budowy dróg rowerowych w naszym regionie dostępny na portalu Relacje Regionalne w tagach ścieżka rowerowa.

Share

Zobacz inne

3 Thoughts to “Ścieżka rowerowa Kamienna Góra”

 1. Grzegorz

  To super informacja ,koledzy na rowerach MTB na pewno nie odczuwali jakoś bardzo tych nierówności – ale na SZOSIE już tak ,ze względu na bardzo twarde koła , czy na rolkach lub nartorolkach na których ćwiczę to już poważne niedogodności. Nie mniej cieszy informacja ze wykonawca poprawi ten odcinek, co tylko świadczy o wysokiej kulturze i dbałości o jak najlepszy wizerunek i dbałość oraz satysfakcję wszystkich użytkowników.
  Pozdrawiam Grzegorz

 2. Helena

  Przyłączam się do postu powyżej na rolkach te krzywizny to porażka cały asfalt jest super a w tym jednym miejscu jest faktycznie lekko spartaczony , i ciesze się ze zostanie to poprawione .
  Pozdrawiam i życzę sukcesów Helena

 3. Helena

  Witam Po długiej nie obecności byłam z dziećmi i znajomymi ostatnio na wycieczce rowerami i szkoda ale odcinek z asfaltem ubijanym łopatami nie został jednak poprawiony a szkoda może napisze list polecony do nadzoru budowlanego i innych instytucji ze w Polsce ciągle działa – według powiedzenia a może jednak się uda trzymaj mur ja lecę po pieniądze .Szkoda bo całość estetyczna -minus tylko toy toye pozamykane i stoją dla ozdoby.
  Pozdrawiam Helena

Leave a Comment