Sasha Boole – Koncert miesiąca

Przypominamy, iż w dniu 20 stycznia 2019 roku w Sali Wtrażowej kamiennogórskiego Ratusza wystąpi Sasha Boole.

Sasha Boole to jeden z najważniejszych i najbardziej aktywnych przedstawicieli ukraińskiej sceny alternatywnej. Gra country i folk zmieszane z whisky. Jeżeli lubisz Boba Dylana, Johnny’ego Casha albo Neila Younga to pokochasz również jego twórczość.

Dwa lata wcześniej zagrał trasę po całej Europie (od Mołdawii po Islandię), wiosną 2017 roku dał 24 koncerty w 24 godziny w 24 miejscach (akcja miała miejsce w Łodzi, koncerty odbyły się w klubach, ale też na dworcach, w domach dziecka, szpitalach, przedszkolach i rozgłośniach radiowych).
Jesienią również 2017 roku w 13 miastach występował jako support grupy Me & That Man (Nergal + John Porter). Wiosną 2018 roku został członkiem zespołu Me & That Man i jest obecnie drugim obok Nergala wokalistą oraz autorem tekstów kapeli.
Dzielił scenę z wieloma innymi artystami jak King Dude, CeZik, Krzysztof Zalewski czy Lao Che.

Sasha Boole nie zatrzymuje się choćby na chwilę i tworzy swoją własną legendę. Tak jest od trzech lat, kiedy po raz pierwszy przyjechał do Polski. Ten trubadur zagrał w Polsce już ponad 200 koncertów. Grał w Czechach, Holandii, Belgii, Szwajcarii i Niemczech oraz na Słowacji i Islandii, gdzie słuchacze przyjęli go bardzo entuzjastycznie.

Latem 2017 roku wydany został trzeci album artysty „Golden Tooth” (Borówka Music).

Organizatorem koncertu jest kamiennogórskie Centrum Kultury.
Relację z koncertu oczywiście zaprezentujemy na naszym portalu.

Fot. Sasha Boole facebook

Share

Zobacz inne

Leave a Comment