Sanikom spłacony. Możliwe kolejne podwyżki za wywóz śmieci

Podczas XXI Sesji Rady Miasta Kamienna Góra burmistrz Janusz Chodasewicz poinformował, że zostały uregulowane wszystkie zobowiązania wobec Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sanikom Sp. z o.o. Po złożonym przez Sanikom pozwie o zapłatę w sądzie, Urząd Miasta w Kamiennej Górze szybo wywiązał się ze swoich zobowiązań wobec spółki.

– Dzisiaj jesteśmy z firmą Sankom na czysto. Mam nadzieję, że teraz będziemy na bieżąco wszystkie zobowiązania wobec Sanikomu regulować. – powiedział burmistrz Janusz Chodasewicz

Wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorstwo Sanikom odnotuje na koniec roku stratę około 3 mln zł. Jeżeli do tego dojdzie to Urząd Miasta w Kamiennej Górze będzie zobowiązane zapłacić rekompensatę przedsiębiorstwu Sanikom, co będzie skutkowało kolejnymi podwyżkami za wywóz śmieci.

Mimo tych okoliczności miasto stara się utrzymać ceny na dotychczasowym poziomie. Do wakacji nie powinno być zmian w opłatach. Urząd Miejski ma przeanalizować opłaty wpływające od mieszkańców Kamiennej Góry i sprawdzić możliwość uszczelnienia systemu, aby wszyscy mieszkańcy byli objęci opłatą, również pracownicy z Ukrainy i osoby fikcyjnie wymeldowane.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment