Rząd uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Rząd uruchamia program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Dzięki programowi będzie można udzielić pomocy osobom starszym podczas pandemii koronawirusa. Koordynatorem programu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

– Dzisiaj jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem, a stosowanie się do restrykcji to wyraz solidarności społecznej. Szczególną troską powinniśmy otoczyć osoby starsze, które są najbardziej zagrożone. Właśnie w tym celu uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – mówi Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg (źródło: gov.pl).

W ramach Korpusu uruchomiona została bezpłatna infolinia dla seniorów pod nr tel. 22 505 11 11. Za jej pośrednictwem osoby starsze mogą poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z dom w tym trudnym czasie. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże numer kontaktowy seniora do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Pracownik ośrodka oddzwoni do seniora weryfikując zgłoszenie i ustali szczegóły związane z udzieleniem pomocy. Wolontariusze dostarczą niezbędne produkty. Koszty zakupów oczywiście pokryje senior.

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów mogą dokonywać zgłoszeń wypełniając ankietę na stronie www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do lokalnego ośrodka pomocy społecznej.

Zobacz inne

Leave a Comment