Ruszył kolejny etap realizacji przebudowy A4 i budowy S5

W środę 23 grudnia br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na dalszy etap dokumentacji, tj. na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania rozbudowy autostrady A4 Legnica Południe – Wrocław Wschód i budowy drogi ekspresowej S5 Sobótka-Bolków.

Przypominamy, że o planowanej rozbudowie autostrady A4 informowaliśmy w styczniu br.
Autostrada A4 w województwie dolnośląskim to najstarszy odcinek autostradowy w Polsce. Wybudowany został w latach 30. XX wieku. Od Wrocławia do Krzyżowej liczy ok. 105 km długości. Odcinek ten przejdzie w części rozbudowę, a w części zostanie wybudowana całkiem nowa autostrada.

Planowana budowa odcinka trasy S5 pozwoli połączyć m.in. Wrocław, Świdnicę i węzeł S3 w Bolkowie.

Wszystko wskazuje na to, że z chwilą ukończenia budowy drogi ekspresowej S3 w naszym regionie, GDDKiA rozpocznie realizację budowy A4, S5.

Pełna nazwa zadania brzmi: Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej i Programem Funkcjonalno-Użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania pod nazwą: „Budowa/rozbudowa autostrady A4 Legnica Południe (z węzłem) – Wrocław Wschód (bez węzła)/węzeł Stary Śleszów (z węzłem) i budowa drogi ekspresowej S5 Sobótka-Bolków”.

Zobacz inne

Leave a Comment