Ruszają prace projektowe budowy łącznika do powstającej drogi S3

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa drogi wojewódzkiej nr 367 na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3464D do planowego węzła Kamienna Góra Północ w ciągu drogi ekspresowej S3.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej w zakresie ustalenia optymalnego przebiegu planowanego odcinka drogi oraz dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej oraz decyzji ZRID dla budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 367. Celem opracowania dokumentacji jest wskazanie przebiegu nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 367, który zastąpi istniejący przebieg tej drogi przez teren miasta Kamienna Góra od skrzyżowania z drogą powiatową 3464D do wjazdu na budowaną łącznicę S3 z obecną DK 5. Planowana droga wojewódzka ma stanowić główny ciąg komunikacyjny umożliwiający skomunikowanie terenów Aglomeracji Wałbrzyskiej z drogą ekspresową S3.

Oferty można składać do 18 października br. Dokumentacja ma powstać w ciągu 22 miesięcy od podpisania umowy na jej wykonanie.

Przypominamy, że samorządy zrzeszone w Aglomeracji Wałbrzyskiej wspierali projekt budowy nowego łącznika z Kamiennej Góry do powstającej drogi S3. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci 16 miast i gmin złożyli podpisy pod apelem skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego, o czym informowaliśmy tutaj:

Share

Zobacz inne

Leave a Comment