Rusza projekt „Imię Pani. Dogrywka”

W sali Kina za Rogiem w Krzeszowie odbyło się dziś (piątek, 3 lutego) spotkanie dotyczące realizowanego projektu nowej trasy turystycznej po gminie Kamienna Góra pn. Imię Pani. Dogrywka”. Już niebawem turyści będą mogli podążyć śladami komisarza Dewarta, którego znamy z serii kryminałów retro „Imię Pani”, prezentowanych na portalu Relacje Regionalne.

Przypominamy, że „Imię Pani” to seria kryminałów, których główny bohater, komisarz kryminalny Gustav Dewart rozwiązuje zagadki osadzone w realiach przedwojennej Kamiennej Góry i okolicach.
Fabuła kryminału Imię Pani dzieje się w Krzeszowie. Akcja sequela Imię Pani. Misja obejmuje Krzeszów i jego okolice, Lubawkę, Chełmsko Śląskie oraz sąsiednie miejscowości. Natomiast akcja Imię Pani. Cisza została osadzona w przedwojennej Kamiennej Górze.
Autorem kryminałów jest Krzysztof Koziołek, pisarz młodego pokolenia, który zadebiutował w 2007 roku powieścią sensacyjną „Droga bez powrotu”. Na swoim koncie posiada już kilkanaście powieści.

Przyszedł czas na „Imię Pani. Dogrywka”, gdzie Gustav Dewart poprowadzi zupełnie inną sprawę, a efekty jego pracy będzie można posłuchać w specjalnie zaaranżowanych nagraniach, które staną się kluczowym elementem nowej trasy turystycznej. Co więcej, będzie też można spotkać się z samym bohaterem.

Miejsca, w których biedzie się dziać nowa fabuła to: Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie, Letni Pawilon na Wodzie w Betlejem, tunel kolejowy w Ogorzelcu, Mauzoleum rodziny Schaffgotschów w Raszowie, Głazy Krasnoludków w Gorzeszowie oraz stół sędziowski w Kochanowie.

W projekcie będą mogli wziąć udział mieszkańcy regionu. Chęć udziału należy zgłaszać na adres gustav.dewart@gminakg.pl. Sesja zdjęciowa z udziałem mieszkańców odbędzie się na przełomie marca i kwietnia br. Stroje z epoki zapewni organizator, będą one pochodzić z Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Oficjalne otwarcie i spotkanie z pisarzem Krzysztofem Koziołkiem odbędzie się w weekend majowy.

Transmisja audio ze spotkania dostępna poniżej.

Transmisja audio

Zobacz inne

Leave a Comment