Rusza pierwsza edycja długodystansowego marszu Górska Kamiennogórska

To już jutro! W sobotę, 16 października odbędzie się pierwsza edycja długodystansowego marszu Górska Kamiennogórska. Wyznaczona przez organizatora trasa maratonu pieszego biegnie przez Góry Kamienne – Wzgórza Krzeszowskie, Dolinę Zadrny, a nawet zahaczy o Bramę Lubawską. Na trasie znajdą się liczne punktu widokowe, z których można podziwiać wschodnie Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Wałbrzyskie, a czasami Śnieżnik Kłodzki.

Do udziału w pierwszej edycji zapisało się już 160 uczestników, którzy do pokonania będą mieli ok. 50 km o łącznej sumie przewyższeń 2000 metrów. Najwyższy punkt to 715 m n.p.m., a najniższy 426 m n.p.m. Na trasie będzie ciepły vegański posiłek i przekąski niespodzianki, wody również nie zabraknie. Jeżeli ktoś chce zabrać ze sobą pupila, organizator nie widzi przeszkód, jeśli tylko pies będzie przygotowany do takiego dystansu i będzie na smyczy.

Start zaplanowano na godz. 8:30 z boiska sportowego w miejscowości Czadrów (gm. Kamienna Góra). Organizatorzy wydarzenia będą już dostępni od godz. 6:30.

Więcej informacji i regulamin na stronie organizatora tutaj.

Share

Zobacz również

Leave a Reply