Rozstrzygnięto konkurs “Nakręcone palmy”. Nagroda główna dla sołectwa Czadrów

W sobotę 27 marca br. Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra rozstrzygnęło konkurs “Nakręcone Palmy”. Niestety z powodu pandemii i wprowadzonego zakazu organizowania imprez, już drugi rok z rzędu Centrum Biblioteczno-Kulturalne zmuszone było przenieść wydarzenia związane ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi do przestrzeni wirtualnej. Członkowie jury nie odwiedzali poszczególnych sołectw osobiście, tak jak to miało miejsce w latach ubiegłych, a decyzję podjęli na podstawie zrealizowanego materiału wideo.

W tegorocznej edycji udział wzięło sześć sołectw i stowarzyszeń. Ich pracę oceniała komisja w składzie:

1. Małgorzata Ogonowska, dyrektor Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze
2. Ireneusz Szymik, artysta plastyk
3. Alicja Bielak, kierownik gminnych bibliotek

Członkowie tego gremium uznali, że nagroda główna, którą jest profesjonalna obsługa dowolnej sołeckiej imprezy zrealizowana przez CBK, trafi do mieszkańców miejscowości Czadrów. Galeria poniżej.

Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały OSP w Krzeszowie oraz sołectwo Gorzeszów. Gratulujemy!

Wszystkie palmy, także te wykonane przez członkinie Stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich, Koło Gospodyń Wiejskich z Przedwojowa i OSP Ptaszków obejrzeć można na poniższej relacji wideo.
Ponadto w materiale wideo obejrzeć można występy maluszków zarejestrowane w ramach Wiosenno-Wielkanocnego Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Szarocinie. W świąteczny klimat doskonale wprowadzają natomiast opowieści członków KGW Folk Przedwojów o dawnych i obecnych tradycjach wielkanocnych.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment