Rozpoczęto budowę nowego osiedla w Kamiennej Górze

Na działce przy ul. Krzeszowskiej w Kamiennej Górze rozpoczęła się budowa nowego osiedla domów wielorodzinnych. W pierwszym etapie ma tam powstać 75 mieszkań w dwóch budynkach.
Inwestorem jest deweloper z Pomorza, który w czerwcu 2021 roku kupił ten teren. Budynki będą miały podwyższony standard. Będą wyposażone w windy i podziemne garaże.

To kolejna inwestycja mieszkaniowa w Kamiennej Górze po wieloletnim zastoju w tej dziedzinie.

Obecnie powstaje miniosiedle przy ul. Staszica. W dwa domy, stawiane przez dewelopera pomieszczą ok. 70 mieszkań. Wiele z nich zostało już sprzedanych.
Na sąsiedniej działce wielorodzinny dom buduje kamiennogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Lokum znajdzie w nim 18 rodzin. To wspólny projekt realizowany przez TBS i miasto Kamienna Góra.
Niezależnie od tych inwestycji miasto Kamienna Góra rozpoczęło program, zaniedbanego przez wiele lat, budownictwa komunalnego.

Powstał projekt czterokondygnacyjnego domu z 24 mieszkaniami przy ul. Ściegiennego 10.

Jest już pozwolenie na budowę tego budynku. Z Banku Gospodarstwa Krajowego uzyskaliśmy wielomilionowe dofinansowanie jego budowy – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Nowy dom będzie miał prawie 1600 metrów kw. powierzchni użytkowej, wysokie na 9 metrów trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną, która pomieści 10 garaży.

Obecnie powstaje również projekt nowego osiedla mieszkaniowego przy ul. Nadrzecznej. Na około hektarowej działce ma powstać pięć budynków z ok. 150 mieszkaniami komunalnymi. Finansowanie ma zapewnić w dużej części BGK.
Miasto Kamienna Góra przygotowało także projekt domu z 20 mieszkaniami przy alei Wojska Polskiego 25. Trwa obecnie procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Środki na realizację inwestycji mają pochodzić z BGK.

Więcej zdjęć tutaj.

Share

Zobacz inne