Rozbój w lombardzie. Trafił na 3 miesiące do aresztu

Na 3 miesiące do aresztu trafił 24-latek zatrzymany za rozbój. Do zdarzenia doszło w jednym z jeleniogórskich lombardów. Mężczyzna użył wobec pracownicy gazu pieprzowego, a następnie ukradł 2 telefony komórkowe. Jak się później okazało, dopuścił się tego czynu w warunkach tzw. ”recydywy”. Za to przestępstwo grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 20 sierpnia br. około godziny 19.40  w jednym z jeleniogórskich lombardów.  Napastnik pod pretekstem zakupu telefonu komórkowego zaatakował pracownicę gazem pieprzowym, a następnie ukradł 2 telefony o wartości 2500 zł. Po zdarzeniu uciekł.

Pokrzywdzona o przestępstwie powiadomiła policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę niespełna 2 godziny po przestępstwie. W trakcie czynności okazało się, że tego przestępstwa dopuścił się w warunkach, tzw. recydywy”. Po zatrzymaniu policjanci ustalili, że mężczyzna za pośrednictwem sms oferował do sprzedaży skradzione telefony.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za  to przestępstwo grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze 22 sierpnia br. zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment